İsmet TEKELİ
İçmimar & Çevre Tasarımcısı
IMG_5384_düzenlendi-2.jpg

        1972 Ankara/Polatlı doğumlu İsmet TEKELİ Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümü bitirdi. 98/99 döneminde mezun olup yakın zamana kadar birçok üst düzey projenin iç ve dış mekan tasarımlarını ve proje müdürlüklerini yaptı. Birçok butik projeye imza atan Tekeli Üniversitede aldığı teorik bilgileri, şantiye ve uygulama tecrübeleri ile birleştirip bu hale geldiğini belirtiyor. Ona göre proje, tasarım ve uygulama bir bütün olarak hayata geçirilmeli. Kişi sürekli araştırıp teknolojiyle gelişen yeni malzeme ve teknikleri takip ederek güncel kalmalı. Böylelikle bir iç mimar kendi tecrübe ve birikimlerini, projeyi kullanacak kişinin; karakter, yaşam tarzı ve kültürüyle harmanlayarak projesini şekillendirir ve oluşturulan her mekan kendi kimliğini taşırken daha zengin projeler üretilir. 

       İsmet Tekeli 2010 yılında hayata geçirdiği TKL İç Mimarlık ofisi ile insanlara mutlu, huzurlu ve ferah içinde yaşayacakları kaliteli mekanlar üretmeyi planlıyor.

     TKL İç Mimarlık ofisi; belli bir vizyon ve bakış açısına sahip, bir mimar & iç mimar ile çalışmayı ayrıcalık ve zorunluluk olarak gören kişilere hitap ederek güzel projeleri hayata geçirmeyi hedefliyor